OPEN POSITIONS

 Senior Valuer

We are looking for a senior valuer for our Valuation division to serve our growing number of clients and assignments.

What we require

  • Degree in Economics and / or Engineering or postgraduate degree in Real Estate
  • Superior communication time management skills
  • Highly motivated
  • Strategic thinking
  • At least intermediate English knowledge is a must
  • Computer skills (Office: advanced excel)
  • Private car
  • Experience in the Real Estate market

What you’ll be doing

  • Complex valuation and consultancy tasks
  • Collaborating with the senior valuation team
  • Managing client complaints

How we’ll support your work

  • Flexible, hybrid working option
  • Easily accessible, modern office in an A+ office building in the heart of Buda
  • A well-established, Hungarian-owned, stable company
  • A performance and growth-oriented culture and values
  • Opportunities for continuous learning to aid progression
  • Coaching and support from experts in your team
In case you are interested in the opportunity please send your CV to job@eston.hu

Senior Office Consultant

The Office Agency Team of Eston International is looking for a Senior Consultant to:

  • Become a (pro)active senior member of the Office Agency Team;
  • Represent Landlords & Tenants;
  • Target Office Occupiers, understanding their needs providing different office accommodation solutions in short and long term;
  • Maintain strategic relationships with key tenants;
  • Manage office lease transactions from the start to the end of each project;
  • Cooperate with different divisions of the company;
  • Provide cross-border assistance to different country teams of Savills Global Advisors;
  • Support and mentor team members;

The ideal applicant is an ambitious, self-driven person, she/he has 5 years of relevant experience in sales or commercial property, team player, has strong interpersonal skills, and does not afraid of challenges and deadlines.

What we offer:

  • a competitive package,
  • a professional career path,
  • supporting team members,
  • and a great working environment.

Szakmai Asszisztens

Keressük új csapattagunkat Ipari ingatlanok- és a Befektetés divíziónkhoz.

Képzettségi követelmények és elvárások

  • Felsőfokú közgazdasági és /vagy műszaki végzettség és /vagy ingatlanszakértői posztgraduális diploma
  • Legalább középszintű angol nyelvtudás
  • Számítástechnikai ismeretek
  • Ingatlanpiacon szerzett tapasztalat
  • Proaktív személyiség, aki szeret- és tud is csapatban dolgozni, de az önálló projektek sem riasztják el
  • Magabiztos fellépés- és kommunikációs érzék
  • Kiegyensúlyozott, nyitott, precíz és pozitív személyiség

Feladatok, hatáskörök

  • Ingatlan tranzakciók során felmerülő előkészítési feladatok ellátása
  • Pályázati anyagok, prezentáció készítése
  • Az ipari- és befektetési divízió tagjainak támogatása

Mit nyújtunk

  • Jól megközelíthető (Buda), kiváló, modern irodakörnyezet
  • Piacon jól ismert és elismert, szakmailag magas színvonalú szervezet, stabil háttérrel
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Erős szakmai és támogató, informálislégkör
Amennyiben felkeltettük az érdeklődését, küldje el önéletrajzát a job@eston.hu e-mail címre

Asszisztens – irodabérbeadási divízió

Keressük új csapattagunkat Irodabérbeadási divíziónkhoz.

  • Legalább középfokú végzettség és /vagy ingatlanszakértői képzés
  • Folyékony angol nyelvtudás
  • Számítástechnikai ismeretek (Microsoft Office és bármilyen CRM software)
  • Érdeklődés az ingatlan szakma irántStratégiai, gondolkodás
  • Life long learning attitűd
  • Magabiztos fellépés és kommunikációs készség

  • Kapcsolattartás a bérbeadókkal, fejlesztőkkel és társügynökségekkel
  • Pályázati anyagok, prezentációk, ajánlatok, marketing anyagok készítése
  • CRM- és ingatlan adatbázis kezelése
  • Az irodabérbeadási divízió tagjainak támogatása

  • Jól megközelíthető (Buda), kiváló modern irodakörnyezet

Or just click on the button to send your CV directly to us.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart